جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

قیمت پارتیشن یکی از عوامل مؤثر در تصمیم گیری خریداران است. پارتیشن یک محصول کاملا سفارشی از لحاظ رنگ، ابعاد و مدل است از همین رو امکان ایجاد مدل های جدید متناسب با خواسته مشتریان امکان پذیر است. در این مقاله منظور از پارتیشن همان پارتیشن اداری است. خرید پارتیشن مستلزم تعیین نیازهای مورد درخواست مشتریان و قیمت است. قیمت پارتیشن متناسب با عوامل بسیاری در مراحل طراحی، تولید و اجرا است. پس می‌توان قیمت را یکی از مهمترین عوامل در سفارش و تهیه دانست.

موارد تاثیر گذار بر قیمت پارتیشن اداری:

  • جنس پارتیشن

  • مدل پارتیشن

 

اولین گام برای تعیین قیمت، انتخاب نوع متریال استفاده شده در ساخت می باشد. بطور کلی پارتیشن بر اساس سه مدل در بازار کشور تولید می‌گردد: 

قیمت پارتیشن چوبی به دو دلیل بیشتر از دو نوع دیگر است:

 دلیل اصلی آن همراهی هنر در ساخت و تولید این محصول است. عامل دیگر زمان تولید و اجرای بیشتر نسبت به دیگر مدل های پارتیشن، که از معایب اجرای این مدل است.

پارتیشن چوبی گرانترین و همچنین قدیمی ترین، و به نوعی مدرن ترین نوع پارتیشن اداری است.

 قیمت پارتیشن آلومینیومی نسبت به جنس چوبی ارزانتر است. در دسته انواع پارتیشن جدید قرار می‌گیرد. امروزه بسیاری از شرکتها و سازمانها در تجهیز دکوراسیون داخلی خود از این مدل بهره می‌گیرند.

مزایای پارتیشن آلومینیومی:

ساختار ساده و همچنین نصب راحت و سریع از مهمترین مزایای این دسته از پارتیشن اداری است.

قیمت پارتیشن آلومینیومی در صورتیکه بصورت ترکیبی با ام دی اف باشد تغییر می‌کند. متریال مورد استفاده در ساخت این مدل از نوع آلومینیوم آنادایز شده است و دارای تنوع رنگ بسیار محدودی در ساختار اصلی پارتیشن آلومینیومی است.

قیمت پارتیشن ام دی اف نسبت به دو مدل پارتیشن چوبی و آلومینیومی بسیار مناسب تر است و از همین رو این مدل محبوب ترین نوع این محصول قلمداد می‌شود.

مهمترین مزایای پارتیشن ام دی اف :

  • قیمت مناسب ( 50% ارزانتر از پارتیشن آلومینیومی)
  • تنوع بالای رنگ ام دی اف
  • امکان ترکیب با پرده کرکره
  • تنوع بالای طراحی در تولید و اجرا

در واقع پارتیشن ام دی اف کیفیت مناسب را با هزینه پایین فراهم می‌کند.

 

قیمت پارتیشن در مرحله دوم متاثر از مدل پارتیشن است. پارتیشن اداری در کل به دو دسته پارتیشن دوجداره و پارتیشن تکجداره تقسیم می‌شود.


پارتیشن دو جداره به دو دلیل دارای قیمت بیشتری نسبت به پارتیشن تکجداره است:

  • پارتیشن دوجداره در ساخت نیاز به متریال بیشتری در تولید دارد
  • زمان تولید و اجرا در این مدل پارتیشن بیشتر است.

 

 طراحی داخلی شرکت و سازمان در پارتیشن دوجداره ام دی اف دارای نمای زیبا و استحکام بیشتری نسبت به پارتیشن تکجداره است.

قیمت پارتیشن بر اساس مدل پارتیشن و نوع متریال تولیدی پارتیشن اداری تعیین می‌گردد. تصمیم صحیح در سفارش پارتیشن نیازمند امکان سنجی ساختاری و مالی پروژه است.

 

مشاوره رایگان در کنار طراحی دو بعدی و سه بعدی رایگان ، امکانی بی نظیر است که شرکت سازینه چوب در اختیار خریداران قرار داده است.   


درباره این مطلب نظری دارید؟