جستجو

برآنیم با اندیشه ای نو متفاوت باشیم

6 نکته مهم در خرید مبلمان اداری

مبلمان اداری یکی از عناصر تشکیل دهنده و مهم دکوراسیون اداری است. به همین دلیل نسبت به دو رویکرد طراحی داخلی و استفاده بهینه از آن قابل توجه است. در طراحی داخلی اداری، میز و مبلمان اداری به دلیل استفاده نیروی انسانی بسیار اهمیت دارند. انواع میز مورد استفاده در شرکتها و سازمانها مانند میز مدیریتی، میز کنفرانس و ... با توجه به مکان مورد استفاده دارای خصوصیات متفاوتی هستند که ما در این مقاله 6 نکته مهم و عام در مورد تمامی مدلهای مبلمان اداری را بیان می‌کنیم.

مبلمان اداری

مدل میز

مدل میز مورد استفاده در بخشهای مختلف یک شرکت متفاوت است آنچه در مورد میز مدیریتی باید مورد توجه قرار گیرد با یک میز کارشناسی متفاوت است. مبلمان اداری در دسته بندیهای مختلف تفکیک می‌گردد ولی آنچه بسیار اهمیت دارد یکپارچگی بصری در تمامی بخشها با وجود تفاوتهای بنیادی است. مدل میز را متناسب با همان بخش مورد استفاده باید انتخاب نمود و قسمتهای جانبی را به آن افزود.

میز جدید

ابعاد میز

ابعاد میز اداری همچون طرح میز متناسب با فضای قرارگیری است. در زمان سفارش میز و یا طراحی باید به این نکته توجه داشت که ابعاد محصول اولا باید متناسب با نوع و کاربرد آن باشد و نکته دوم آنکه با ابعاد محل قرار گیری نیز تناسب داشته باشد. تعداد افرادی که در یک محل از مبلمان اداری استفاده می‌کنند تعیین کننده ابعاد هر میز است. سلسله مراتب و نوع کارکرد هر فرد و یا هر بخش نیز در ابعاد میز مؤثر است.

ساختار میز

ساختار میز را در دو بخش می‌توان مورد بررسی قرار داد. ابتدا نوع متریال بکار برده شده در ساخت محصول است که در سه بخش اصلی امروزه تولید و عرضه میگردد. میز چوبی، میز فلزی و میز ام دی اف سه نوع عمده در بازار است که در اختیار خریداران قرار میگیرد. از بین این سه مدل میز ام دی اف بدلیل قیمت مناسب و همچنین کیفیت ایده آل، مدلی مناسب در بین مبلمان اداری است. بخش دوم در ساختار میز نوع مونتاژ محصول است. میزهای مدرن اداری با استفاده از سیستم مونتاژ الیت که یک مکانیزم پیچ مخفی است و نمای خارجی بدون هرگونه پیچ دیده می‌شود. نکته بعدی در این مکانیزم باز و بسته کردن ساده و حمل و نقل آسان است.

میز اداریانواع میز

انواع میزبر اساس مدل ، متریال، و نوع مونتاژ مبلمان اداری وجود دارد. انواع میز بر اساس هر یک از انواع تولیدی اشاره شده باید دارای استاندارد باشد. میز استاندارد محصولی است که بر اساس اصول به تأیید رسیده تولید شده باشد. این اصول شامل دو بخش کیفی و ارگونومیک است. کیفیت مبلمانبه نوع متریال بکار برده شده و نوع تولید بستگی دارد. طراحی مبلمان اداری در شرکتهای معتبر تولید کننده داخلی و خارجی ،مبتنی بر رعایت استانداردهای تعیین شده انجام می‌پذیرد. میز ارگونومیک بر اساس آناتومی بدن تولید می‌شود این استاندارد موجب آسایش بدن در زمان استفاده از محصول می‌باشد. این استاندارد در بین انواع میز متفاوت است. بطور مثال ارتفاع میز ناهارخوری و یا میز کار با ارتفاعی که برای تولید میز تحریر اداریاستفاده می‌شود متفاوت است. انواع میز جدید، که در بازار وجود دارد مبتنی بر همین استانداردها و با توجه به کیفیت در تولید ساخته می‌شوند.

میز و صندلی

میز و صندلی یک ترکیب همیشگی و جدایی ناپذیر برای استفاده هستند. از این رو مدل میز در مبلمان اداری همان قدر دارای اهمیت است که صندلی اداری دارای اهمیت است. برای استفاده مداوم و ساعات طولانی استفاده از میز نیاز به یک ترکیب ایده آل و استاندارد است. میز ارگونومیک در کنار صندلی ارگونومیک برای کاربر بسیار مناسب است. صندلی اداری مناسب باید دارای مهمترین استاندارد روز دنیا یعنی ارگونومیک باشد. این استاندارد هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ تطابق با ساختار بدن برای انواع صندلی می‌باشد.

این مطلب را نیز بخوانید: استاندارد بیفما چیست؟

قیمت میز

قیمت میز یکی از عوامل مؤثر در خرید میز است. خریداران همواره در پی محصولی با کیفیت همراه با قیمت مناسب هستند. اما باید توجه داشت برای استفاده از یک محصول استاندارد و با کیفیت نیاز به هزینه بیشتری است. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد خرید میز در مبلمان اداری باید دارای قیمت متناسب با کیفیت باشد. در کل نوع جنس بکار برده شده، ساختار تولید و کیفیت ارائه محصول، مهمترین عوامل در قیمت میز هستند. تولید کنندگان معتبر از آنجاییکه بر اساس اصول مهندسی و فنی مراحل طراحی و تولید را تنظیم می‌کنند همیشه محصولاتی متناسب با قیمت دریافتی را ارائه می‌کنند که اطمینان خریداران و رضایت در زمان مصرف را در پی خواهد داشت.

 


درباره این مطلب نظری دارید؟